idea

WITAMINA D portrety 72dpi

WITAMINA D to pracownia projektowa i autorska marka tworzona przez parę projektantów.

1. Pracownia projektowa: zajmujemy się szeroko rozumianym projektowaniem. Podejmujemy się zadań konkursowych, realizujemy projekty na specjalne zamówienia. Nasze osiągnięcia: pierwsze miejsce w konkursie na zestawy mebli miejskich dla Gdańska; wyróżnienie w konkursie na grzejnik inspirowany tematyką SLOW -  Terma Design 2014, wyróżnienie w konkursie na stojak rowerowy „Rowerem do kultury. Gdańsk 2016” ; 

2. autorska marka – projektujemy i produkujemy meble i inne obiekty domowe i ogrodowe. Stawiamy na jakość, rzemiosło, lokalną tożsamość, prostotę i ponadczasowość form. Współpracujemy z lokalnymi wykonawcami, ale nierzadko sami dopieszczamy nasze produkty. Materią z jaką najbardziej lubimy się zmagać jest lite drewno. Łączymy je z innymi materiałami szukając nowych rozwiązań.

 

Ważniejsze wystawy:

Autorska wystawa „Kto to zrobił” Wawa Design Festiwal, Soho Factory, Warszawa

Wystawa zbiorowa „Polished Up.Design from Poland” na targach IMM w Kolonii, oraz kolejne odsłony wystawy w Stalowej Woli ( 09.2014 ) i w Kielcach (01.2015 )

Wystawa zbiorowa „Smak Przedmiotu” (organizowana przez Centrum Designu Gdynia), Tortona Design Week Mediolan 2014, Gdynia Design Days 2014, Łódź Design Festival 2014 oraz Expo 2015 Mediolan.

Autorska wystawa „Garden of Ideas” podczas Designblok 2014 w Pradze, oraz na Dutch Design Week 2014 w Eindhoven, dzięki wsparciu IAM.

Wystawa zbiorowa „ Contours of Spring” galeria Mint w Londynie

Wystawa główna Gdynia Design Days 2015 „SIECI”

Wystawa zbiorowa „Od źródeł do inspiracji / Motywy etniczne w polskim wzornictwie” w Chińskim Narodowym Muzeum Sztuki NAMOC w Pekinie.